7 grudnia klasa 2a uczestniczyła w naukowych zajęciach w ramach I Morskiego Festiwalu Nauki zorganizowanego przez Uniwersytet Morski w Gdyni. Dzieci podczas zajęć o higienie rąk oglądały pod mikroskopem różne bakterie, obserwowały migracje bakterii drożdży oraz badały bakterie na skórze rąk. W trakcie zajęć ” Czy woda tylko do picia?” badały właściwości wody, zawartość cukru w popularnych napojach. Dla porównania przygotowano też dla dzieci zdrowy napój  na bazie naturalnych soków, który był smaczny i zawierał o połowę mniej cukru. Odwiedziny w tej szacownej uczelni były nie tylko wspaniałą lekcją, ale także cudowną zabawą z Wilkami Morskimi, które obdarowały dzieci mikołajkowymi prezentami.