Piątek 22.10 zaczął się wprost wyjątkowo dla uczniów klasy 4b, którzy wzięli udział w warsztatach z cyklu „Zróbmy Dobry Klimat” prowadzonych przez edukatorów z Centrum Nauki Eksperyment. Uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia, z których największe emocje wzbudziło doświadczenie z dymiącym suchym lodem wlewanym do piasku. Była spora dawka wiedzy zdobytej poprzez działanie na temat wody i jej stanach skupienia, o zanieczyszczeniach powietrza i o tym jaki mają wpływ na żywe organizmy, a pod mikroskopem uczniowie oglądali różne komórki zwierzęce i roślinne.

Warsztaty były niezwykle ciekawe i zostaną w naszej pamięci na długo. Kto wie, może ktoś z uczniów klasy 4b zostanie kiedyś naukowcem…?