Jeśli jesteście Państwo zaniepokojeni i przypuszczacie, że Wasze dziecko może być uzależnione od urządzeń cyfrowych, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni.

Chcąc przeciwdziałać uzależnieniom cyfrowym wśród dzieci i młodzieży ośrodek ten proponuje oddziaływanie profilaktyczne w ramach programu „Poradzimy w cyfrowym świecie”. Program dedykowany jest do dzieci od 6 do 12 roku życia i ich rodziców.

Realizacja odbywa się w trybie stacjonarnym i zakłada bezpłatne spotkania ze specjalistą, w których uczestniczą rodzice/opiekunowie i dziecko. Podczas spotkań specjaliści zdiagnozują problem oraz wypracują rozwiązania wspierające rodzinę we wprowadzeniu zmian w zakresie używania mediów ekranowych w domu. Zapisy na konsultacje przyjmowane są telefonicznie: 518 014 959