Drodzy Rodzice i Uczniowie

143 Gdyńska Drużyna Harcerzy “Dąbrowa” im. płk Stanisława Dąbka, należąca do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, ogłasza nabór do Drużyny dla chłopców, którzy ukończyli 10 rok życia. Zbiórka naborowa odbędzie się w najbliższą sobotę 27.11 o godzinie 10:00 pod Szkołą Podstawową nr 17 w Gdyni. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, aby dowiedzieć się więcej.

https://143gdh.pl/o-druzynie/ – kto prowadzi Drużynę?

https://143gdh.pl/harcerze-dolacz-do-nas/ – jak zostać Harcerzem?

W paru słowach o naszej Organizacji.Harcerstwo ma na celu wychowanie metodą harcerską – w myśl Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego – dzielnych, zaradnych, prawych i zdolnych do poświęceń ludzi. W wychowaniu harcerskim chodzi przede wszystkim o stwarzanie warunków do harmonijnego i pełnego rozwoju człowieka we wszystkich obszarach jego osobowości: duchowym, emocjonalnym, intelektualnym i fizycznym oraz pomoc w odnalezieniu miejsca w społeczeństwie prowadzącego ku spełnieniu człowieka jako osoby ludzkiej. Cechą wychowania harcerskiego jest szczególne uwrażliwienie młodego pokolenia na przyjmowanie postaw i realizację działań najbardziej potrzebnych współczesnej Polsce. Dlatego ZHR jest organizacją wychowawczą, w której indywidualnie podchodzimy do rozwoju każdego Harcerza, wynajdując i rozwijając jego dobre cechy, oraz pracując nad tymi złymi. Mówiąc też bardziej przyziemnie – spróbujemy oderwać Wasze dzieci od komputerów i pokażemy, jak przenieść wzrok z ekranu smartfona na przyrodę i drugiego człowieka.

Czuwaj!

Drużynowy 143 GDH

HO Tomasz Zelma

tel.: 739 905 539

Uczniowie!

143 Gdyńska Drużyna Harcerzy “Dąbrowa” im. płk Stanisława Dąbka ogłasza nabór do

Drużyny tylko dla chłopaków, którzy ukończyli 10 rok życia. Jeżeli jesteś gotów podjąć

wyzwanie, przyjdź na zbiórkę w najbliższą sobotę o 10:00 pod SP 17. To ważne, bo ta

okazja może się już długo nie powtórzyć. Bądź też gotów, bo Twoją szkołę wkrótce

odwiedzą Harcerze, którzy będą prowadzić zapisy.

O drużynie

Czuwaj!

Drużynowy 143 GDH

HO Tomasz Zelma

 

Harcerzy będzie można spotkać osobiście w czwartek na dużej przerwie w holu przy dyżurce.