29.09.2020, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to powstało z inicjatywy Polskiej Izby Książki w roku 2001. Jego patronką obrano Joannę Porazińską – wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. 29 dzień września, to właśnie dzień jej urodzin. Nasza szkoła również włączyła się do obchodów tego święta. Uczniowie klas 0-IV mogli posłuchać na lekcjach głośnego czytania w wykonaniu pań bibliotekarek. Poznali między innymi historie o zajączku Filipie, detektywie Pozytywce, pewnym nauczycielu z Peru oraz polskim podróżniku, który jeszcze przed wojną przemierzał przez niezwykłe tereny Afryki.

Zachęcamy wszystkich rodziców, aby codziennie 10–15 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie.