We wtorek 29 października 2019r. uczniowie klas IV-VII wzięli udział w apelu poświęconym prawom i obowiązkom dziecka. Pani Katarzyna Openchowska wraz z uczniami klasy VII b i VII c przygotowała poruszający spektakl, który ukazywał problemy współczesnej młodzieży tj. hejt, dokuczanie, wykluczenie. Co ważne, w zaprezentowanych scenkach uczniowie sami szukali rozwiązań napotykanych trudności, wybierali te najbardziej skuteczne i wcielali je w życie. Warto dodać, że oprócz mistrzowskiej gry aktorskiej (tu gratulacje dla uczniów!) przekaz spektaklu podbijała idealnie dobrana muzyka, m.in. „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena czy „Tolerancja” Stanisława Soyki. Na koniec zapoznano uczniów z ich prawami zawartymi w Konwencji o prawach dziecka oraz obowiązkami ze Statutu Szkoły Podstawowej nr 17.