26 października 2023 roku po raz pierwszy braliśmy udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Uczniowie czytali książki, które w tym dniu przynieśli ze swojej domowej biblioteczki lub wypożyczyli z biblioteki szkolnej. Cele tej akcji to:

1. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

2. integracja środowiska lokalnego;

3. pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

4. wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;

5. zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji: https://photos.app.goo.gl/SpXznoUx1FjPHoXg6