17 lutego swoje święto obchodzą wszystkie koty. Z tej okazji biblioteka szkolna już dziś zachęca uczniów klas 1-3 do uczestnictwa w konkursie plastycznym „Kot ekologiczny”. Bazę ekologicznego kota stanowi dowolna (plastikowa lub szklana) butelka oraz drewniana łyżka. Łyżkę, z której powstanie kocia głowa, trzeba włożyć do butelki, która stanie się kocim korpusem. Powstałą z tych dwóch obowiązkowych elementów konstrukcję kociego ciała należy ozdobić za pomocą dowolnych materiałów. Można użyć m.in.: papieru, bibuły, papierowej wikliny, guzików, cekinów, piór, wełny, sznurków, koralików, wstążek i wszystkiego co podpowie wyobraźnia. Na prace czekamy do 16 lutego. Najciekawsze zostaną nagrodzone.