W dniu dzisiejszym uczniowie klas 3a oraz 4a uczestniczyli w warsztatach związanych z kodowaniem w aplikacji Learn to Code 1 – Swift Playgrounds. Jest to kolejne wyzwanie podjęte przez naszą Szkołę w ramach Międzynarodowego Tygodnia Programowania – CodeWeek. Wśród linijek kodu nie zabrakło komend, uśmiechów, funkcji „ochów” i „achów” nie tylko nad piękną grafiką, ale także nad pomysłowością samej aplikacji. Wśród uczniów (być może rzeszy przyszłych programistów) panowała atmosfera ekscytacji i zaciekawienia nową formą pracy. Aplikacja, w której kodowali nasi uczniowie została napisana na iPady i komputery Mac. iPady, do kodowania zostały wypożyczone dzięki firmom Cortland oraz DigitalEd – bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

A co czeka nas w przyszłym tygodniu? – święto Robota-Genibota! Czekamy z niecierpliwością!