Dnia 27. maja uczniowie klas pierwszych udali się do Kiełpina Kartuskiego. W gospodarstwie agroturystycznym nasi najmłodsi mogli: zobaczyć zwierzęta hodowane w gospodarstwie, zapoznać się z narzędziami używanymi niegdyś w rolnictwie oraz poznać różne gatunki zbóż. Najodważniejsi spróbowali swoich sił w dojeniu kozy. Jednak wszyscy zgodnie uznali, iż przejażdżka wozem zaprzęgniętym w konie, była najlepszą atrakcją. Podczas naszego pobytu w gospodarstwie, dzieci wzięły udział w warsztatach pieczenia bułek. Po ich ulepieniu i upieczeniu, dzieci z wielkim apetytem zajadały się nimi podczas ogniska. Na pamiątkę dzisiejszej wycieczki, uczniowie ulepili jeszcze figurki z masy solnej, które podobnie jak bułeczki, zostały upieczone w ceglanym piecu. Dzień był pełen wrażeń i atrakcji !