W dniach 20 – 23 września klasa 3a wraz z opiekunkami, p. Katarzyną Wilczewską i p. Agnieszka Rutkowską przebywała na Zielonej Szkole w Schodnie. Ośrodek mieści się na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i słynie ze wspaniałej oferty edukacyjnej. Codziennie uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowych i przyrodników, dzielnie przemierzały kilometry leśnych traktów, poznawały za pomocą przyrządów i różnych pomocy świat przyrody. Ponadto wypiekały własne pieczywo i czerpały papier. W wolnych chwilach (a było ich niewiele) korzystały z zabawy na świeżym powietrzu na terenie ośrodka.
Pogoda dopisała i nawet wieczorne ognisko odbyło się w sprzyjających okolicznościach. Szkoda, że tak krótko, ale wspaniale, że w ogóle była okazja odwiedzić to magiczne miejsce.