29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – święto, które ma na celu promocję czytelnictwa i zachęcenie zarówno dzieci, jak i dorosłych do wspólnego sięgania po książki. Patronką tego wyjątkowego dnia została wybitna polska pisarka Janina Porazińska, a data obchodów – 29 września – nie jest przypadkowa, gdyż przypada na dzień jej urodzin.

W naszej szkole to święto obchodziliśmy w piątek 27 września. Uczniów klas „0” – III odwiedziły uczennice klas siódmych i ósmych, aby młodszym dzieciom głośno poczytać m.in. o Pchle Szachrajce i magicznym drzewie. W tym roku nowością było czytanie w różnych językach: po polsku, ukraińsku i angielsku. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w akcję głośnego czytania.