W środę odbył się konkurs ortograficzny języka angielskiego o wdzięcznej nazwie „Spelling Bee”. Organizatorem czwartej już edycji była Szkoła Podstawowa nr 10 w Gdyni.

Nadmienić należy, że literowanie wyrazów w języku angielskim (bo na tym polegają konkursy ortograficzne) jest nader trudne, bo i literki inaczej są wymawiane niż w języku polskim i „u” to czasem „u” a czasem „oo” – po prostu trzeba się na tym znać. A my wiemy, kto w Gdyni zna się najlepiej!

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy 6a – Karol Żelewski i Michał Kurzątkowski i zajęli oni zaszczytne, pierwsze miejsce. Chłopcy byli fenomenalni! Gratulujemy im oczywiście a wszystkich, którzy pragną zmierzyć się z nimi zapraszamy już dziś na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.