W piątek 25.09 w ramach zajęć oraz kreatywnych przerw po zajęciach z języków, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Uczniowie mogli zagrać w Kahoot i dowiedzieć się kilku interesujących faktów o językach na świecie. Mieli szansę posłuchać różnych odmian języka angielskiego i wybrać ulubiony akcent 🙂 O dziwo nawet Australijski Angielski ma swoich fanów 🙂 W klasach młodszych próbowaliśmy rozpoznać różne języki dzięki piosence „Mam tę moc” w kilku wersjach językowych oraz zaśpiewać „Panie Janie” po francusku i niemiecku.

W klasach 8 a,b,c został przeprowadzony Niemiecki Quiz Językowy, w którym chętni uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat państw niemieckojęzycznych, a także samego języka niemieckiego.

Szkolne świętowanie w tych bardzo okrojonych ramach po raz kolejny uświadomiło uczniom, że znajomość języków pozwala lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycję i kulturę.