14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Matematyki i Święto Liczby Pi. Na lekcjach “królowej nauk” wszyscy uczniowie klas IV – VIII z zaangażowaniem bawili się nowymi grami matematycznymi. Uczniowie pochłonięci zabawą i rywalizacją wchodzili w rolę testerów. Mieli okazję wyrazić swoją opinię na temat reguł, stopnia trudności, czy atrakcyjności gier. Wybierali najciekawsze, albo proponowali modyfikacje zasad tych, do których mieli zastrzeżenia. Również uczniowie klas trzecich  w tym dniu przeżyli być może swoje pierwsze spotkanie z liczbą Pi. Na lekcjach obejrzeli film “Ludolfina tajemnicza liczba Pi” i tworzyli plakaty z rozwinięciem dziesiętnym liczby Pi w postaci kolorowej spirali. 

Dzień Matematyki był również początkiem tygodniowego maratonu zagadkowego. Chętni uczniowie codziennie wybierali i rozwiązywali w szkole jedną z dwóch zagadek matematycznych. A oto lista zwycięzców konkursu “10 wizyt w królestwie sprytu”: 1 miejsce – Lena W z klasy VII b, 2 miejsce – Łukasz T z klasy IV b, 3 miejsce – Miła B, Nadia R z klasy VIII a oraz Gracja G z klasy VII b. 

Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Nauczyciele matematyki