Rozpoczął się nowy rok szkolny, a utrzymująca się piękna pogoda sprawia, że mnóstwo czasu spędzamy na dworze. To ważne, bo po zajęciach lekcyjnych miło odpocząć na świeżym powietrzu, pograć w piłkę, pobawić się na placu zabaw. Nie zawsze jednak pogoda sprzyja wyjściu ze szkoły, a wówczas mamy możliwość pobawić się w gronie kolegów i koleżanek w pomieszczeniu świetlicy. A możliwości wesołego spędzenia tu czasu mamy wiele. Różnorodne zabawki, kolorowe klocki, gry edukacyjne sprawiają, że zajęć mamy mnóstwo. Zamieszczone poniżej zdjęcia pokazują, jak budujemy z klocków skomplikowane konstrukcje, jak organizujemy restaurację, w której gotujemy i podajemy różnorodne dania, jak dziewczynki przebierają lalki i bawią się „w dom”, jak gramy i walczymy o zwycięstwo w ulubionej grze UNO. Jesteśmy też wielką orkiestrą, która na instrumentach muzycznych wygrywa „Jesień” Vivaldiego. Chętnie też rysujemy i wycinamy tworząc jesienne ogrody i drzewa.