Uczniowie klasy VIa wraz z wychowawczynią i Panią Wyrąbkiewicz dość oryginalnie spędzili 8 marca – czyli Dzień Kobiet. W tym dniu wybrali się na wycieczkę do Gdańska, na zajęcia w Centrum Nauki Hewelianum. 

Zajęcia były bardzo ciekawe, bo dotyczyły tematu bliskiego nam – mieszkańcom nadmorskiej miejscowości – fali. Można by rzec: „A co? Gdynianie nie wiedzą jak wygląda fala?”. Otóż, nie, bo to nie była taka fala, jaką można zobaczyć podczas wędrówki brzegiem morza. Rzecz dotyczyła fali dźwiękowej. Zatem: słyszeliśmy ją, widzieliśmy, ba, nawet tworzyliśmy podczas warsztatu. A ile było przy tym uciechy! Sami oceńcie…

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij TUTAJ

Po wizycie w Hewelianum czekała nas przyjemna zabawa w Aquaparku w Sopocie. Tam też było dużo… fal 🙂

Wszystkich uczniów zapraszamy do odwiedzenia i uczestnictwa w zajęciach w Hewelianum – to świetne wprowadzenie do przyszłego roku, gdzie siódmoklasistów czeka fizyka i chemia – my jesteśmy dużo bogatsi w wiedzę. Wy też możecie być!