Z radością informujemy, że w dniu wczorajszym Szkoła otrzymała niezwykły prezent – 9 nowoczesnych iPadów uczniowskich, sterujący nimi super nowoczesny nauczycielski oraz projektor, dzięki któremu zwykła tablica staje się tablicą multimedialną. Wszystko to dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Friends Academy oraz hojności władz miasta. Po raz pierwszy mamy wrażenie, że sprzęt oddany do użytku uczniów i nauczycieli sprawi, że nie gonimy w korzystaniu z nowych technologii współczesnych dzieci i młodzieży, ale możemy im zaoferować coś, czego jeszcze nie znają. Początkowo iPady będą służyły nauce języka angielskiego, ale w przyszłości mamy nadzieję, że większość nauczycieli po nie sięgnie. Nowoczesna szkoła, którą chce być nasza Siedemnastka, wymaga także nowoczesnej technologii.