Dnia 12 marca 2015 r. w szkole odbyły się eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Wystąpiło 16 uczniów z klas i – III i 19 uczniów z klas IV – VI. Występujących oceniało jury w składzie: Aleksandra Urla, Alicja Przybylska, Renata Reszelewska- Ambroziak i  niezależne jury dziecięce reprezentowane przez Patrycję Izdebską, Maję Muller i Agatę Hajduk. Jury pod uwagę brało: znajomość tekstu, interpretację, wyrazistość wymowy, tempo, intonację, ogólny artystyczny wyraz. Najlepsi w kategorii wiekowej I -III okazali się: Dominika Kopeć i Karol Roman, a z klas IV – VI Konstancja Frycz i Weronika Sakowska. Wymienione osoby będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach miejskich. Podczas przerwy wystąpili uczniowie uzdolnieni muzycznie. Byli to: Pola Szukała, Martyna Ciegert i zespół wokalny z klasy VI b. Na pianinie Maja Muller zagrała fragment z filmu ,, Amelia”. Całą imprezę przygotowała i poprowadziła pani Katarzyna Łachan. Na widowni zasiedli rodzice, dziadkowie , rodzeństwo osób występujących. Panowała miła, życzliwa atmosfera.