W piątek 1.10, uczniowie klasy 3 a, opracowywali lekturę Astrid Lindgren ,, Dzieci z Bullerbyn”. Był to projekt edukacyjny przygotowany przez wychowawczynię, p.Renatę Reszelewską- Ambroziak przy

współudziale p. bibliotekarki Bożeny Wierczińskiej. Najpierw uczniowie wysłuchali fragmentu utworu, w zeszycie lektur zaprowadzili metryczkę lektury i wykazali się znajomością treści wypełniając test. Na mapie www.google.pl/maps.  odszukaliśmy Szwecję i Bullerbyn. Dzięki temu systemowi zwiedziliśmy on-line dzisiejsze Bullerbyn. Dziewczynki i chłopcy z 3 a w  kilkuosobowych grupach zbudowali własne zagrody i w nich zamieszkali. Każda grupa nadała nazwę swojej zagrodzie i przygotowała szyld. Uczniowie opracowali i wywiesili na swoich domkach regulaminy wspólnej pracy i zabawy. Na zakończenie projektu wszyscy mieszkańcy klasowego Bullerbyn przenieśli się do kina i zgodnie, częstując się smakołykami, oglądali prawdziwe przygody bohaterów lektury. Dzieciom bardzo się ten szkolny dzień podobał i na długo pozostanie w ich pamięci.