Dnia 2 października 2015 r. nasza szkoła będzie obchodzić 70 – lecie powstania. Z tej okazji jeszcze w bieżącym roku szkolnym zostało przeprowadzonych kilka konkursów, ich rozstrzygnięcie nastąpiło w maju, a nagrody zostaną uroczyście wręczone podczas październikowych uroczystości:

• konkurs oratorski dla klas IV – V ,,Szkoła, w której uczę się” (odpowiedzialne panie: Łachan i Kos – Balcerek)
  • konkurs dla klas 0 – III i IV – V na najładniejszą laurkę z życzeniami dla szkoły (odpowiedzialne panie: Gończ, Matysiak, Wyrąbkiewicz)
  • gra terenowa ,,Kocham Cię, szkoło!” (odpowiedzialna pani Blok i pani Łachan)
  • konkurs na prezentację multimedialną ,, Moje życie w siedemnastce” (odpowiedzialne: panie Kosicka i Blok)
  • konkurs na wiersz o ,, Siedemnastce” (odpowiedzialna pani Kos – Balcerek)
  • konkurs fotograficzny ,,Siedemnastka w obiektywie”(odpowiedzialna pani Monika Klebba).

Regulaminy powyżej wymienionych konkursów zostały wywieszone na szkolnym korytarzu przy dyżurce. Można było  otrzymać regulaminy od nauczycielek odpowiedzialnych za przeprowadzenie konkursu. Wszystkim zainteresowanym osobom życzyliśmy ciekawych pomysłów i czekaliśmy na Wasze prace. Ważne, że w większości były to konkursy rodzinne, dlatego gorąco zachęcaliśmy Rodziców do wzięcia udziału w naszych konkursach.

Konkurs oratorski ,, Szkoła, w której uczę się”.

Dnia 08 maja 2015 r. odbył się konkurs oratorski dla klas IV -V. Jury nauczycielskie wydało werdykt:

1. miejsce: Szymon Ochnik klasa 4 b, Mateusz Wróblewski klasa 4 c,

2. miejsce: Mateusz Wrzos klasa 4 b, Martyna Stelmach klasa 5 c.

Jury uczniowskie reprezentowane przez szóstoklasistów przyznało:

1. miejsce: Martyna Stelmach klasa 5 c,

2. miejsce: Szymon Ochnik klasa 4 b,

3. miejsce: Mateusz Wrzos klasa 4 c.

Imprezę przygotowała i poprowadziła pani Katarzyna Łachan. Młodym mówcom gratulujemy pięknych wystąpień i odwagi!

Wyłonienie najlepszych prac na konkurs ,, Wiersz o Siedemnastce”.

Na konkurs wpłynęło bardzo wiele bardzo dobrych prac. Jury przyznało:

1. miejsce: Apolonia Szukała klasa 4 c,

2. miejsce: Kornel Jagodziński klasa 5 a, Weronika Marciniak klasa 4 c, Tomasz Janas klasa 4 c,

3 miejsce: Andrzej Paradowski klasa 4 c, Wiktor Frycz klasa 5 b, Aleksandra Wierzbicka klasa 5 b.

Nagrodę jury otrzymała uczennica klasy 3 a Maja Małachowska z Mamą. Za ten konkurs odpowiedzialna była pani Aleksandra Kos – Balcerek.

Ze wszystkimi pracami będzie można zapoznać się podczas październikowych obchodów Święta Szkoły.

Konkurs ,,Kocham Cię, Szkoło!”.

Konkurs sprawdzający znajomość historii szkoły i wiedzę na temat naszego Patrona został przeprowadzony w formie gry terenowej. Zwyciężyła drużyna w składzie: Dominika Sobala, Oliwia Kurowska, Jan Kaczerski, Maciej Kitłowski, Karol Roman. Rozgrywki opracowały i przeprowadziły panie: Diana Blok i Katarzyna Łachan.

Konkurs fotograficzny ,,Siedemnastka w obiektywie”.

Jury w trzech kategoriach wiekowych przyznało miejsca:

grupa 0

1.miejsce; Kinga Wierczińska grupa 0 b,

2 miejsce Janek Sobczak grupa 0 a.

klasy I – III

1. miejsce: Marcin Szatkowski 2 b,

2. miejsce Justyna Osowska 2 b,Marysia Kopeć klasa 1 a.

klasy IV – V

1.miejsce: Klaudia Gawin klasa 4 c,

2.miejsce: Oliwia Freiberg klasa 4 c, Mikołaj Kunowski klasa 4 b.

Wystawę fotograficzną będzie można obejrzeć w miesiącu październiku. Za przeprowadzenie tego konkursu odpowiedzialna była pani Monika Klebba.

Konkurs na prezentację multimedialną ,,Moje życie w Siedemnastce”.

Bezapelacyjnie wygrała prezentacja Łukasza Cysewskiego z klasy 5 a. Gratulujemy świetnych pomysłów i sprawnego wykonania! Pracę pokażemy szerszej publiczności w październiku. Za przeprowadzenie tego konkursu odpowiedzialne były panie: Diana Blok i Joanna Kosicka.

Konkurs na laurkę z życzeniami dla ,,Siedemnastki”.

Termin tego konkursu na prośby rodziców został wydłużony do końca maja.

Dnia 29 maja spośród prac, które wpłynęły na konkurs, wybrano najpiękniejsze, najciekawsze, najbardziej oryginalne. Osoby wyróżnione w tym konkursie to:

Lena Bryl, Antonina Gzyl, Grzegorz Borzycki, Sara Zarembska, Ola i Natalia Wierzbickie, Martyna Stelmach, Dobrawa Nowicka, Martyna Molewska, Nadia Gdaniec, Zuzanna Żukowska, Maria Kopeć,Róża Grala, Kinga Borowska.

Wszystkim Rodzicom i Uczniom gorąco dziękujemy za bardzo aktywne włączenie się w przygotowania do obchodów 70 – lecia szkoły. Dzieciom, które były najlepsze w naszych konkursach, nagrody zostaną wręczone podczas wielkiej gali obchodów Święta Szkoły.