W poniedziałek 16 października w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste otwarcie kącika czytelniczego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie, którzy przygotowali projekty nowej aranżacji części biblioteki, Pani Dyrektor oraz pracownicy szkoły, którzy pomagali w realizacji tego pomysłu. Po przecięciu wstęgi uroczystość wzbogacił krótki program artystyczny. Należy podkreślić, że to piękne miejsce w naszej bibliotece zostało sfinansowane dzięki zbiórce pieniędzy podczas ubiegłorocznego kiermaszu z okazji mikołajek. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tej strefy wypoczynkowej. Otwarcie kącika przypada na szczególny czas, kiedy to jak co roku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasłem tegorocznej edycji jest: „BIBLIOTEKA SZKOLNA-MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA”. Opisywane wydarzenie z życia naszej szkoły pięknie wpisuje się w sens tych słów. Życzymy wszystkim użytkownikom kącika, aby dzięki czytaniu książek w tak estetycznym i przytulnym miejscu ich wyobraźnia i kreatywność nigdy nie przestały działać, a szkolna biblioteka była miejscem, w którym czują się szczęśliwi.