Kończy się kolejny rok szkolny. Był to bardzo dobry rok dla szkolnej biblioteki i jej czytelników. Wielu uczniów uczestniczyło w konkursach czytelniczych o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim oraz w tych organizowanych przez nasze panie bibliotekarki. Możemy cieszyć się z uzyskania tytułu I Wicemistrza Polski w VI Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników. Otrzymała go drużyna dziewcząt w składzie: Magdalena Dubicka z kl. V b, Anna Kaperowska i Agata Rupińska z kl. VI b. Dużym sukcesem było też zajęcie II miejsca w XI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy „Baśnie i legendy kaszubskie” przez Aleksandrę Miszczak z kl. V a. Liczna grupa uczniów klas młodszych podjęła wyzwanie czytelnicze „Rok pod tytułem”. Książki potrzebne do wzięcia udziału w konkursach oraz nagrody dla ich uczestników zostały zakupione z funduszu Rady Rodziców, za co bardzo dziękujemy. Z inicjatywy Rady Rodziców została też ufundowana nagroda specjalna dla najlepszego czytelnika naszej biblioteki. Tymon Sokołowski otrzymał bon podarunkowy do Empiku, opiewający na kwotę, która zrobiła ogromne wrażenie wśród wszystkich uczestników apelu, podczas którego wręczano upominek.

Życzymy wszystkim zaczytanych wakacji !

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym, który będzie bardzo bogaty w wydarzenia biblioteczne.