„Jest 25 marca 2121 roku. Imieniny obchodzą Cyberiusz, Księżycomir oraz Gigalena…” – tak mógłby się zaczynać serwis informacyjny za sto lat. Jak będzie wtedy wyglądał świat? Czy powstaną nowe, genialne wynalazki? Czy ludzie zamieszkają na obcych planetach? Czy nasza Ziemia będzie wciąż nadawać się do życia? Czy znajdziemy cudowne lekarstwo na choroby i staniemy się lepsi, mądrzejsi, bardziej troskliwi? A może wręcz przeciwnie? Wierzymy, że Twoja wyobraźnia pozwoli odpowiedzieć na choć część z tych pytań! „. W taki sposób Wydawnictwo Nowa Era zachęca wszystkich uczniów klas 1-8 do wzięcia udziału w konkursie literackim. Polega on na wykazaniu się niograniczoną wyobraźnią i napisaniu opowiadania w terminie do 20 kwietnia. Jury będzie rozpatrywać prace w podziale na dwie grupy wiekowe: klasy I–IV i klasy V–VIII, a w  każdej z tych kategorii wyłoni 15 opowiadań (czyli łącznie 30). 

Regulamin konkursu oraz ciekawe porady znanych pisarzy znajdziesz tu :

https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem

Plakat

Regulamin Popisz się talentem 2021

Masz pytania? Skontaktuj się z nauczycielem bibliotekarzem ? b.wierczinska@sp17.eu