Uczniowie z klasy 2b, w ramach edukacji zdrowotnej, wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Skąd się bierze żywność ekologiczna?”. Podczas zajęć  wyszukiwali produkty ekologiczne, pracując metodą kuli śnieżnej. Ćwiczenia interaktywne pozwoliły ustalić, jak wygląda Piramida zdrowego żywienia. Dzieci dowiedziały się też, co jest najważniejsze i najzdrowsze dla funkcjonowania człowieka, a czego należy unikać. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego, rekomendowanego przez Głównego Inspektora Sanitarnego, dowiedziały się, skąd pochodzi ekologiczna żywność. Zobaczyły ekologiczne uprawy i ekologiczne hodowle. Poznały unijny symbol ekologicznej żywności. Każdy miał okazję pokolorować karty pracy z zielonym listkiem. Uczniowie oglądali żywność ekologiczną na zdjęciach i w rzeczywistości.  Wszyscy skrupulatnie szukali na produktach symbolu zielonego listka. Była także okazja skosztowania ekologicznych produktów: soku z borówki amerykańskiej, soku z ogórków, a także polizania pysznego miodku, posmakowania ekologicznych płatków kukurydzianych i zjedzenia pysznych ciasteczek. Smakowanie różnych produktów bardzo się wszystkim podobało. Można śmiało powiedzieć, że każdy uczeń już wie, skąd  bierze się ekologiczna żywność, jak jest oznaczona i jak smakuje.