10 czerwca 2022 r. na boisku szkolnym odbyły się kolejne  już Igrzyska Sportowe uczniów klas III. Prawie pięćdziesięciu zawodników i zawodniczek z klasy III A i III B rywalizowało w biegach na 40 m i 300 m, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. Dodatkową konkurencją drużynową była sztafeta biegowa 8 x 150 m.
Rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca, zmaganiom trzecioklasistów kibicowała duża grupa kibiców z transparentami wspierającymi swoich zawodników. Osiągnięto szerg bardzo dobrych wyników, a na wyróżnienie zasługują:

Julia Janowska IIIA – zwyciężczyni w biegu na 40 m
Adam Wielgosz IIIA – złoty medal w biegu na 40 m i srebro w rzucie piłeczką palantową
Karolina Skotniewska IIIB – złoty medal w biegu na 300 m i srebro w skoku w dal
Hanna von Schada-Borzyszkowska IIIA – I miejsce w skoku w dal
Hadia Hakimi IIIA – złoty medal za rzut piłeczką palantową
Tomasz Majchrzak IIIA – złoty medal za rzut piłeczką palantową
Paweł Roszczyk IIIA – I miejsce w skoku w dal i I miejsce w biegu na 300 m

W prestiżowym wyścigu sztafetowym, po bardzo emocjonującym biegu tak jak i w całych igrzyskach drużynowo  zwyciężyła klasa IIIA, którą do wygranej poprowadziła wychowawczyni – Renata Reszelewska – Ambroziak, II miejsce dla klasy IIIB  – wychowawca Bożena Kosz
Zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji otrzymali z rąk Pani dyrektor Moniki Małyszko oraz Pani wicedyrektor Alicji Przybylskiej  złote, srebrne i brązowe medale, ufundowane przez Radę Rodziców.
Duże podziękowania należą się starszym kolegom i koleżankom z klas siódmych i ósmych za pomoc w przeprowadzeniu zawodów, sędziowanie i pełnienie funkcji porządkowych.

Wszystkim medalistom i uczestnikom gratulujemy.