13 czerwca 2023 r. na boisku szkolnym odbyły się kolejne już Igrzyska Sportowe uczniów klas III. Ponad pięćdziesięciu zawodników i zawodniczek z klasy III A, III B i III C rywalizowało w biegach na 40 m i 300 m, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. Dodatkową konkurencją drużynową była sztafeta biegowa 8 x 150 m.
Rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca, zmaganiom trzecioklasistów kibicowała duża grupa kibiców z transparentami wspierającymi swoich zawodników. Osiągnięto szerg bardzo dobrych wyników, a na wyróżnienie zasługują:

Aleksandra Skotniewska IIIA – zwyciężczyni w biegu na 300 m i skoku w dal (3,53 m)
Konstancja Majewska IIIA – srebrny medal w biegu na 300 m i srebro w skoku w dal
Alicja Bartniak IIIA – złoty medal w biegu na 40 m
Zosia Godlewska IIIA – I miejsce w rzucie piłeczką palantową
Leon Ruszewskii IIIB – złoty medal za bieg na 40 m
Tyberiusz Raszpunda IIIC – złoty medal za bieg na 300 m i srebrny za rzut piłeczką palantową
Artem Semenov IIIA – I miejsce w rzucie piłeczką palantową i II miejsce w biegu na 300 m
Antek Sobczak z IIIC zwyciężył w skoku w dal – 3,19 m

W prestiżowym wyścigu sztafetowym, po bardzo emocjonującym biegu, tak jak i w całych igrzyskach drużynowo  zwyciężyła klasa IIIA, którą do wygranej poprowadziła wychowawczyni – Katarzyna Wilczewska, II miejsce dla klasy IIIB  – wychowawca Iwona Leszner, a III miejsce dla klasy III C – wychowawca – Joanna Zdunek
Zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji otrzymali z rąk Pani dyrektor Moniki Małyszko złote, srebrne i brązowe medale, ufundowane przez Radę Rodziców.
Duże podziękowania należą się starszym kolegom i koleżankom z klas ósmych za pomoc w przeprowadzeniu zawodów, sędziowanie i pełnienie funkcji porządkowych.

Wszystkim medalistom i uczestnikom gratulujemy.