We wtorek, 14 marca 2017 roku, odbyły się u nas szkolne eliminacje konkursu matematycznego. Celem było wyłonienie laureata, który będzie reprezentował naszą szkołę w etapie miejskim i powiatowym. Udział wzięło 18 uczniów z klas III. Byli to:Adam Hildebrandt, Igor Giętkowski, Maksymilian Bartniak, Krzyś Gałązka, Iga Sokołowska, Martyna Molewska, Dobrawa Nowicka, Józef Post, Martyna Dudzik, Michał Orłowski, Maks Kunowski, Paweł Żelewski, Marcin Kaczmarek, Filip Marciniak, Kamil Hajduk, Bartłomiej Rozbicki, Piotr Zdziebłowski, Natalia Paszka.

Dzieci zmierzyły się z 10 zadaniami. Jedno z nich na zachętę dla odwiedzających stronę. Na pięć pierwszych osób, które rozwiążą poprawnie to zadanie czeka w s.13 p. Renata Reszelewska – Ambroziak i mała niespodzianka – zapraszam. Wyniki podam w czwartek.

Zadanie

W rodzinie Kowalskich jest 5 braci. Każdy brat ma jedną siostrę. Z ilu osób składa się ta rodzina wraz z rodzicami?