We wtorek w szkolnej bibliotece odbyła się kolejna edycja uroczystego pasowania pierwszoklasistów na czytelników. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 1A i 1B wraz z paniami. Dzieci wysłuchały piosenek tematycznie związanych z książką, obejrzały teatrzyk kamishibai oraz krótką inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Kaczki” w wykonaniu uczennic kl. IV A. Uczniowie zdobyli ważne informacje na temat zasad wypożyczania książek i właściwego obchodzenia się z nimi. Po zdaniu krótkiego testu dla kandydatów na czytelnika, który wypadł wyśmienicie, nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało piękną książkę przysłaną z fundacji „Mała książka – wielki człowiek” . Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.