Wszystkim rodzicom naszych uczniów – zarówno tych młodszych jak i starszych – serdecznie polecam Webinar „Domowe zasady ekranowe w czasie pandemii”, który odbędzie się jutro (21 kwietnia), w godz. 17-18:30.

Spotkanie edukacyjne (oczywiście bezpłatne) jest zainicjowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Wszystkie informacje znajdziecie Państwo TUTAJ

Oto opis wydarzenia:

Domowe Zasady Ekranowe pomagają zadbać o bezpieczeństwo online, uczą uważności oraz równowagi między aktywnościami online i offline. Ustalając zasady rodzic dba o kształtowanie właściwych nawyków korzystania z nowych technologii wszystkich członków rodziny. Aktualna sytuacja, związana z ograniczeniem możliwości opuszczania domu, wpłynęła na zmianę trybu życia oraz nawyków dzieci i rodziców.

Na webinar zapraszamy rodziców, którzy zastanawiają się:

  • Jak radzić sobie podczas pandemii mając ograniczone możliwości organizowania dzieciom wolnego czasu?
  • Jak dostosować się do obecnej sytuacji, jednocześnie respektując ustalone wcześniej Domowe Zasady Ekranowe?
  • Czy kwarantanna to dobry moment na ustalanie nowych zasad związanych z korzystaniem z urządzeń ekranowych w domu?

 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu,

Ewelina Mężeńska, psycholog szkolny (e.mezenska@sp17.eu)

Małgorzata Kaczorowska, pedagog (m.kaczorowska@sp17.eu)