W miniony piątek uczniowie klas ósmych wraz z wychowawczyniami i opiekunką SU – p. Aliną Jeziorską wybrali się na wycieczkę na Westerplatte. Podróż historycznym szlakiem  turystycznym rozpoczęli od Przystani Statków Pasażerskich, aby odwiedzając kolejno wszystkie zabytkowe miejsca dojść aż pod Kopiec – Pomnik Obrońców Wybrzeża. Wycieczka odbyła się w nieco innej konwencji niż zwykle – to uczniowie przygotowywali informacje na temat poszczególnych obiektów i przedstawiali je koleżankom i kolegom. Wyjazd zakończył się rozwiązaniem quizu na popularnej platformie quizziz, której zwycięzcami zostali: Malwina, Weronika, Mikołaj, Paweł, Dawid, Marcin, Martyna, Daria, Oliwier oraz Kacper. Zwycięzcom gratulujemy,  zapraszamy kolejne osoby do zapoznania się z tym chlubnym wycinkiem naszej historii – obroną Westerplatte.