11 stycznia 2022 r. odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem, pisarzem, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Było ono dedykowane uczniom kl. I – III naszej szkoły. Jako autor powieści przygodowo-sensacyjnych Krzysztof Petek podróżuje po świecie, by akcję książek umieszczać w miejscach autentycznych, pełnych realnych zagadek. Stąd też niezwykłe i wciągające emocje, które charakteryzują jego powieści. Uczestnicy spotkania żywo reagowali na pełne ekspresji opowieści podróżnika zarówno  o Amazonii jak i Górach Sowich w Polsce. Na pamiątkę można było zakupić książkę autora z dedykacją i autografem oraz magiczną kulką, która często odgrywa ważną rolę w utworach. Spotkanie było niewątpliwie ciekawym przeżyciem, ponieważ K.Petek jest człowiekiem o niezwykle bogatych doświadczeniach, o których potrafi barwnie i sugestywnie opowiadać, prezentując jednocześnie bogaty materiał zdjęciowy potwierdzający każde słowo.