Pierwszy miesiąc nauki w szkole prawie za nami. Ale jak wiadomo nasza szkoła nie tylko „nauką stoi”. Bardzo dbamy o atmosferę w naszej szkole i dokładamy wszelkich starań, aby każdy znalazł jakąś ciekawą atrakcję dla siebie. Dnia 15 września Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności. Prace plastyczne „z kropką w tle” będzie można już niedługo podziwiać na korytarzach naszej Szkoły. Było także coś dla uczniów lubiących aplikacje- kropki w Quiver! Uczniów, którzy nadal czują niedosyt odsyłamy na stronę „Kropki”, oraz do obejrzenia filmu animowanego stworzonego na podstawie owej książki.

W dniu Sprzątania Świata (17.09.2021) uczniowie wybranych klas oczyścili teren wokół szkoły ze śmieci a po południu, uczniowie klasy 8A zasadzili cebulki wiosennych kwiatów. Wśród cebulek znalazły się hiacynty tulipany, krokusy, szafirki i żonkile – słowem feeria kolorów do podziwiania wiosną. Cebule zostały posadzone na skarpie tuż za oknami sal 13, świelticy, sali nr 16, 18 i 19. Mamy nadzieję, że dzięki nim świat „za oknami” stanie się dla uczniów siedzących w ławkach  bardziej kolorowy i wraz z nauczycielami zechcą wyjść na lekcję poza salę lekcyjną – może lekcję wśród kwiatów?

Następnie, 24-go września świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy na platformie Kahoot, pogimnastykowali swoje języki czytając łamańce językowe w różnych językach  oraz poznali kilka zwrotów z kategorii 'False Friends’ w języku angielskim. Chętni próbowali swoich sił w rozwiązaniu mini quizu ze znajomości popularnych zwrotów z języka francuskiego. Chapeau bas dla zwycięzców!  Było też małe tete-a-tete na temat sposobów uczenia się języków oraz krajów, w których mówi się w języku angielskim.  Wszyscy uczestnicy zabawy zostali obdarowani słodkościami, a osoby bardzo zaangażowane oraz zwycięzcy quizów wygrali Homework pass- zwolnienie z wykonania wybranej przez ucznia pracy domowej z języka angielskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami świętowali Dzień Języków Obcych. Thanks a million! Danke! Merci! Спасибо! Gracias!
Dziś (27.09.2021) z okazji Międzynarodowego Dnia Turystyki różne klasy wybrały się na rajdy w różnych kierunkach. Ósma klasa odwiedziła Westerplatte a przewodnikami po nim byli… nie kto inni jak sami uczniowie! Serdecznie dziękujemy tym, którzy dołożyli wszelkich starań do tego, aby przybliżyć nam historię tego miejsca, które stanowi ważny punkt na historycznej mapie Polski.
Ale wrzesień się jeszcze nie skończył! Przed nami 30.09 2021… cóż to będzie za święto? Spójrzcie do naszego szkolnego kalendarza!