21 września klasa 3B wybrała się do Centrum Nauki Experyment w Gdyni na zajęcia edukacyjne pt.,, Misja na Marsa” i zwiedzanie wystaw.

Celem zajęć było zapoznanie uczniów z osiągnięciami związanymi z eksploracją kosmosu, szczególnie z badaniem planety Mars.  Uczniowie przeszli odpowiednie szkolenie, aby zostać kadetami kosmicznej floty.  Poznali produkty, które zostały stworzone na potrzeby misji kosmicznych, a następnie weszły do codziennego użytku każdego z nas. Uczyli się również rozpoznawać minerały. Poznali pojęcie – liofilizowane pożywienie, panele słoneczne, energia słoneczna. W trakcie zajęć mieli okazję przeprowadzić proste doświadczenia naukowe.

Po zajęciach uczniowie mieli czas na zwiedzanie wystaw. Była to nie tylko ciekawa lekcja, ale też niesamowita zabawa.