W dniach 27-28 maja 2019 r. uczniowie klas IV uczestniczyli w wycieczce do Biskupina i Gniezna. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie osady biskupińskiej, w której uczniowie zobaczyli Wioskę Wczesnopiastowską i z bliska przyjrzeli się pracy średniowiecznych rzemieślników. Następnie czwartoklasiści uczestniczyli w lekcji muzealnej i lepili naczynia z gliny. Zajęcia dostarczyły dzieciom dużo radości i niezapomnianych wrażeń. Potem przyszedł czas na zabawy rekreacyjne na placu zabaw. Wieczór uczniowie spędzili aktywnie, bawiąc się na dyskotece przy dźwiękach ulubionych piosenek. Drugiego dnia czwartoklasiści odwiedzili Gniezno. Zwiedzili tam bardzo ciekawe Muzeum Początków Państwa Polskiego, a następnie udali się do Katedry Gnieźnieńskiej na Wzgórzu Lecha, gdzie mieli okazję zobaczyć niesamowite Drzwi Gnieźnieńskie ze scenami z życia św. Wojciecha, a także zajrzeć do podziemi katedry. Ostatnim punktem pobytu w pierwszej stolicy Polski był wyśmienity obiad w restauracji. Do Gdyni czwartoklasiści wrócili troszkę zmęczeni po długiej podróży, ale z uśmiechami na twarzach ?