Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona 23 kwietnia w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Czytanie książek uspokaja, pogłębia wiedzę, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, ćwiczy myślenie analityczne,  rozwija empatię,  redukuje stres, ale przede wszystkim daje przyjemność. Wiosenna aura sprzyja spacerom, więc zabierzcie książkę, udajcie się w ulubione miejsce w Gdyni i czytajcie. Zróbcie zdjęcie i prześlijcie je na adres  b.wierczinska@sp17.eu (koniecznie podajcie tytuł książki, nazwę miejsca oraz imię i nazwisko autora zdjęcia). Przesłanie fotografii jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jej  publikację na stronie internetowej szkoły. Dzięki Wam inni będą wiedzieli, co i w jakich miejscach warto czytać. Czekamy na zdjęcia do 4 maja.

Oto pierwsze zdjęcie nadesłane w ramach naszej akcji przez p. Paulinę Jakubowską – Chlewicką. Zostało wykonane na Skwerze Kościuszki.

,,Jak Eskimosi ogrzewają swoje dzieci?. O rodzicielstwie w różnych kulturach” Autorką książki jest Mei-Ling Hopgood.

 

Serdecznie dziękuję za nadesłane zdjęcia oraz za to, że czytacie książki. Oto miejsca, w których majówkę spędzili nasi uczniowie :