W dniu dzisiejszym uczniowie klasy II C pod opieką wychowawcy pani Agnieszki Plichty oraz pani Gabrysi Kustry wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Ognik” w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. W trakcie zajęć dzieci poznały zagrożenia, jakie może nieść za sobą nieodpowiedzialne używanie np. żelazka, lampy, czy suszarki do włosów w pobliżu źródła wody itp. Ponadto uczniowie przypomnieli sobie numery ważnych telefonów alarmowych oraz dowiedzieli się w jaki sposób i jakie informacje należy podać w trakcie rozmowy telefonicznej z operatorem linii telefonicznej. Dodatkowo w trakcie symulowanego pożaru, uczniowie uczyli się, jak rozpoznać, czy w danym pomieszczeniu jest pożar oraz jak szybko i bezpiecznie opuścić dane pomieszczenie. Pan strażak opowiedział nam także o wyposażeniu wozów, które biorą w akcjach ratowniczych oraz pokazał sprzęt, jakim posługują się w trakcie interwencji. Na koniec każdy uczestnik zajęć, jak prawdziwy strażak, mógł zjechać ze strażackiej rury.