Świerszczyk w tym roku obchodzi swoje 75 urodziny. Prawda, że to wydaje się być niemożliwe ? Ulubione czasopismo naszych uczniów, wcześniej ich rodziców i dziadków. Zapewne przez te wszystkie lata każdy z nas odnalazł w nim swoją ulubioną rubrykę, którą każdego miesiąca czyta jako pierwszą! Czy to Kopnięte Królestwo, Ćwiczenia z myślenia, czy zupełnie coś innego? A może na samym początku sprawdzacie jaka gra planszowa czeka na Was w środku? Z okazji urodzin redakcja czasopisma ogłosiła konkurs „Co najbardziej lubisz w Świerszczyku ?”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu zdjęcia przedstawiającego wspólną zabawę rodziców z dziećmi przy lekturze Świerszczyka i przesłaniu go do 1 czerwca. Nagrody to fantastyczne zestawy książek. Szczegóły można znaleźć pod linkiem https://czasdzieci.pl/konkursy/kon_id,1656,co,opis.html

Inna propozycja to konkurs „Posłuchaj energii Miasta”. Towarzyszy on projektowi skierowanemu do dzieci, w ramach którego od 18 maja każda z 5 filharmonii (z Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Torunia i Warszawy) będzie opowiadała historię swojego miasta. Konkurs potrwa do 29 maja, a zadanie polega na rozwiązaniu quizu muzycznego i udzieleniu odpowiedzi na pytanie. Więcej informacji tu: https://czasdzieci.pl/konkursy/kon_id,1657,co,opis.html

I jeszcze propozycja konkursu plastycznego „Moja przygoda z Ariolem”, dzięki któremu można zostać bohaterem komiksu. Do wygrania zestawy komiksów. Czas nadsyłania prac to 7 czerwca. Wszelkie informacje umieszczono tu: https://ariol.pl/konkurs/.