W dniach 04.12.-06.12.2023 r. uczniowie klas 3A i 3B wybrali się na Zieloną Szkołę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Staniszewie. Podczas pobytu dzieci miały okazję jeszcze bardziej się poznać i zacieśnić wspólne znajomości, ale przede uczestniczyły w różnorodnych formach aktywności i nauki. Uczniowie brali udział m.in. w warsztatach z botanikiem, podczas których nie tylko usystematyzowały wiedzę na temat pór roku, ale także prowadziły własne doświadczenia oraz obserwacje wybranych gatunków świata flory i fauny pod mikroskopem. Zgłębili również tajniki wiedzy astronomicznej, a także wzięli udział w warsztatach robienia ozdób świątecznych i zdobienia drewnianych szkatułek metodą decoupage. To były niezwykłe i bardzo ciekawe lekcje!