W dniach 21 – 25 listopada klasa III a wraz z p.Katarzyną Wilczewską i p.Małgorzatą Krzyżanowską przebywały na Zielonej Szkole w Wygoninie.

Niemalże w samym sercu Kaszub, otoczeni ogromnym obszarem leśnym korzystaliśmy z tego, co ofiarowała nam złota, polska jesień. Całe dnie spędzaliśmy na świeżym powietrzu poznając zwyczaje zwierząt, warunki w jakich przychodzi im funkcjonować w każdej porze roku, uczyliśmy się jak żyć w symbiozie z przyrodą. Ile metrów pod ziemią mieści się mrowisko, jak lis zjada jeża, które drzewa pomagają na bezsenność, a których bliskość wzmaga ból głowy, jak rozpoznać wiek sosny nie ścinając jej, z jaką prędkością pędzi jeleń? To wszystko już wiemy. A plac zabaw i sala gimnastyczna jeszcze długo będą się śniły nie tylko dzieciom. Nauczyliśmy się strzelać z łuku i budować szałas z bali. Wspaniałe przeżycia we wspaniałym miejscu, a przede wszystkim tyle nowych wiadomości , które nie są już dla nas zagadką.

Katarzyna Wilczewska