Jak co roku od wielu lat, w trzeci weekend września odbywa się międzynarodowa akcja – Sprzątanie Świata. Udział w niej biorą państwa i miasta z całego świata, w tym również Gdynia. Wydział Środowiska Urzędu Miasta zaprasza do udziału w akcji Sprzątanie Gdyni.

To nie pierwszy raz, kiedy Gdynia dołącza się do międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata. W ubiegłych latach mieszkańcy i uczniowie chętnie organizowali się w małe grupy i spacerując po dzielnicach, zbierali powyrzucane gdzie bądź odpadki.

W bieżącym roku ma to miejsce od 17 do 19 września.

Również i nasza szkoła i uczniowie klas siódmych i czwartych dołącza do akcji  w piątek 17 września.

Wszystkim chętnym do udziału w akcji Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni zapewnia bezpłatne materiały do sprzątania, a mianowicie worki oraz rękawice ochronne. Miasto gwarantuje także odbiór i zagospodarowanie zebranych odpadów.