Dnia 27 września nasi uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w wielkim świętowaniu Dnia Języków Obcych. Była to podróż pełna wrażeń 🙂 Japonia zachwyciła nas ilością przygotowanych zagadek, łamigłówek i sztuką origami. Włochy zaskoczyły dekoracjami, przygotowanymi gadżetami i tradycyjnymi smakołykami takimi jak focaccia czy bruschetta. Francja, to dopiero była elegancja! Garść informacji, ciekawostek i pysznych przekąsek. W Wielkiej Brytanii też super prezentacja, stroje, flagi i nawet sam król się z nami bawił. Indie urzekły nas wschodnimi zapachami, przyprawami no i tańcami. Niemcy przygotowali mnóstwo ciekawostek, sprzedawali ręcznie robione arcydzieła oraz grillowali niemieckie kiełbaski. W Stanach Zjednoczonych spotkaliśmy Marilyn Monroe, Elvisa oraz najsłynniejszych zawodników ligi NBA. Polska przywitała nas tradycyjnym chlebem ze smalcem, sałatką jarzynową i gołąbkami. Dzięki Polsce uczniowie na własnym ciele mogli poczuć ciężar prawdziwej rycerskiej zbroi.

Wszystkim uczniom, ich rodzicom i wychowawcom serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i kreatywność. Jesteście niesamowici!!!

Wybranie zwycięzców było nie lada wyzwaniem dla jury. Ocenie podlegały następujące kryteria: wartość merytoryczna prezentacji, zaangażowanie i wkład pracy, ogólne wrażenie estetyczne. I tak:

I miejsce – voucher na wyjście do Jumpcity zdobywają WŁOCHY- klasa 4 b

II miejsce- specjalna nagroda Dyrektora, 200 pln otrzymują JAPONIA – klasa 4a oraz POLSKA – klasa 5b

III miejsce- ocena celująca z wybranego języka obcego: INDIE- klasa 7a ,USA- klasa 6b, WIELKA BRYTANIA- klasa 5a, MEKSYK- klasa 8b, FRANCJA- klasa 8c

wyróżnienie- ocena celująca z języka angielskiego: NIEMCY- klasa 8a  oraz UKRAINA- klasa 6 a.


Wszystkim uczniom gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia.