Już od kilku lat obchodzimy w naszej szkole  Dzień Języków Obcych. W tym roku w nieco zmienionej formie. Zamierzamy przyjrzeć się bliżej dziesięciu krajom, poznać ich kulturę, tradycje i zwyczaje. Będziecie mieli okazję poznać smaki z różnych zakątków świata i zmierzyć się ze zwrotami i łamańcami językowymi w kilku obcych językach. A to wszystko przygotowane przez uczniów    (z pomocą rodziców) i dla uczniów klas 4-8. 

8 września przedstawiciele starszych klas wzięli udział w losowaniu kraju jaki będą prezentować podczas naszych szkolnych obchodów dnia 27.09.2022 r na 4 i 5 godzinie lekcyjnej. Powołane jury oceni która klasa najlepiej przedstawiła swój kraj. Zaangażowani uczniowie zwycięskich klas otrzymają ocenę celującą z wybranego przez siebie języka obcego. 🙂 Ponadto, będą mogli zdobyć fundusze klasowe za sprzedaż smakołyków oraz zdobyć nagrodę specjalną ufundowaną przez Radę Rodziców.

Oto lista krajów i klasy za nie odpowiedzialne:

4a- Japonia

4b- Włochy

5a- Wielka Brytania

5b- Polska

6a- Ukraina

6b- Stany Zjednoczone

7a- Indie

8a- Niemcy

8b- Meksyk

8c- Francja

Młodszych uczniów serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sal starszych kolegów i zachęcamy do wzięcia drobnych funduszy na zakup smakołyków.

 

Do zobaczenia 27 września!