Kto był w czwartek w szkole ten na pewno z łatwoscią rozszyfruje skrót zawarty w tytule. W czwartek 26.09  w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Nauczycielki języków obcych zaprosiły uczniów do nauki o językach świata poprzez zabawę. Uczniowie mogli zmagać się z różnorodnymi zadaniami m.in. :  „łamańce językowe”, quiz na popularnej platformie Quizizz, zabawne idiomy z całego świata, „false friends” czyli słowa, które tylko brzmią znajomo czy poznać odgłosy zwierząt w wielu językach. Uczniowie mogli powiedzieć 'Kocham cię’ się w różnych językach obcych oraz stworzyć wspólnie listę sposobów na naukę języków. Chętni mogli również spróbować swych sił w pisaniu cyrylicą lub posłuchać cudownych francuskich piosenek śpiewanych przez swoich kolegów.  Każda poprawna odpowiedź i udział w zabawie był nagrodzony słodką niespodzianką. Uczestnikom naszego święta dziękujemy za zaangażowanie!