W miniony piątek 16 marca uczniowie klasy III D uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na terenie gdyńskiej mariny jachtowej pod hasłem „Gdynia na fali – bezpieczeństwo na wodzie”. Dzieci miały okazję do zapoznania się z jednostką ratowniczą „Kwazar”, na której zwiedziliśmy mostek kapitański oraz poznaliśmy niezbędne instrumenty nawigacyjne. Ponadto nauczyliśmy się kilku podstawowych węzłów marynarskich. Wspólnie z ratownikami uczyliśmy się prawidłowo zakładać kamizelki ratunkowe ( w tym pneumatyczne), przypomnieliśmy sobie znaczenie kolorów flag, bojek, a także utrwaliliśmy niezbędne numery alarmowe w tym Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na koniec mogliśmy zasiąść na quadzie, który pozwala szybko dotrzeć do potrzebujących pomocy na plaży.