Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni we współpracy z Gdyńskim Wydziałem Edukacji uruchomił punkt konsultacyjny „Gdyńscy Doradcy Kariery”.

To miejsce spotkań doradców zawodowych Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni z młodzieżą dokonującą wyboru szkoły, kierunku studiów, zawodu oraz ich rodzicami.

Chcąc w jak najszerszym stopniu przekazać informacje istotne w wejściu w „dorosłe życie”, doradcy zawodowi PUP Gdynia świadczą następujące usługi:

1. W pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca, w godzinach od 12:00 do 18:00 odbywają się konsultacje indywidualne dla uczniów i rodziców dotyczące wyboru szkoły, wyboru zawodu, określenia potencjału ucznia. Doradcy zawodowi:

• przeprowadzają testy predyspozycji i uzdolnień,

• wskazują możliwe ścieżki edukacji i późniejszej kariery zawodowej,

• wzmacniają postawy prorozwojowe,

• motywują,

• informują o aktualnych realiach rynku pracy.

1. W pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 17:00 odbywa się spotkanie grupowe dla rodziców, którzy chcą wesprzeć swoje dzieci w wyborze szkoły/zawodu. Podczas godzinnej prelekcji doradcy zawodowi przekazują porcję ważnych informacji m.in.:

• jak wygląda aktualna sytuacja na rynku pracy – jakie są trendy,

• jakie wymagania wskazują pracodawcy wobec kandydatów,

• co pomaga w uzyskaniu dobrej pracy, a co jest mniej istotne,

• jakie zawody zanikają, a jakie mają perspektywę rozwoju,

• jak wspierać dziecko w wyborze odpowiedniego zawodu,

• jak odkrywać potencjał, sprawdzać zdolności, predyspozycje i talenty

Na spotkania indywidualne obowiązują zapisy.

e-mail: gdk@pupgdynia.pl

tel. 58 621-11-50 wew. 205 lub 206

Celem projektu jest:

• zwiększenie dostępności uczniów gdyńskich szkół i ich rodziców do usług poradnictwa zawodowego, w szczególności konsultacji indywidualnych.

• zwiększanie wiedzy uczniów i rodziców na temat sytuacji na rynku pracy, perspektywicznych zawodów i możliwości kształcenia.

• zwiększanie kompetencji rodziców w obszarze pomocy dziecku w wyborze dalszej edukacji/zawodu.

• budowanie świadomości uczniów dotyczącej własnych predyspozycji zawodowych i ich wpływu na satysfakcję z pracy.

• promowanie usług poradnictwa zawodowego – mimo systematycznego zwiększania dostępności do usług, nadal niska świadomość możliwości uzyskania wsparcia.

• budowanie powiązań pomiędzy edukacją a rynkiem pracy.

Punkt funkcjonuje w systemie dyżurów w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca
w godzinach od 12:00 do 18:00, a miejscem spotkań jest Infobox w Gdyni.

ZAPRASZAMY!