20 lutego odbył się w szkole rejonowy etap Gdyńskiego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii – Junior” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

W konkursie wzięli udział reprezentanci sześciu szkół, wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych.

Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Skotniewska z 3a i Dominik Klinkosz z 3c.

Uczniowie podeszli do konkursu z radością, zaangażowaniem i dużą wiarą w swoje możliwości. Tekst dyktanda dotyczył historii Gdyni i zawierał wiele trudności ortograficznych, szczególnie z zakresu pisowni wielką literą i liczebników.

Uczestnicy starali się pokonać zawiłości ortograficzne naszego języka i osiągnęli następujące wyniki:

Leon Abramowicz SP 18 – 94 p.

Zuzanna Konefał SP 6 – 85 p.

Helena Belczewska SP 26 – 83 p.

Aleksandra Skotniewska SP 17 – 82 p.

Antoni Śledziewski SP 51 – 81 p.

Natasza Stępniewska SP 51 – 80 p.

Stanisław Lenarczyk SP 18 – 80 p.

Karol Woźniak SP 6 – 80 p.

Weronika Gronke SP 31 – 76 p.

Dominik Klinkosz SP 17 – 75 p.

Yeva Pomerenko SP 26 – 72 p.

Piotr Józefiak SP 31 – 68 p.

Brawo Ola i Dominik!