Dnia 28 kwietnia 2015 r. z okazji zbliżających się obchodów 70 – lecia Siedemnastki odbył się konkurs wiedzy o historii naszej szkoły i jej patronie wiceadmirale Józefie Unrugu. Organizatorkami były panie Diana Blok i Katarzyna Łachan.

Konkurs w formie gry terenowej przeznaczony był dla klas III – V. Wzięło w nim udział 16 osób. Uczestnicy rozwiązywali różnorodne zadania związane z naszą szkołą i jej patronem. Na Oksywiu poszukiwali śladów Unruga. Efekty swojej pracy zapisywali na specjalnie przygotowanej karcie pracy. Wszyscy bardzo zaangażowali się w zabawę i mimo zimna i deszczu nie tracili zapału. Najlepsza okazała się drużyna w składzie: Jan Kaczerski, Maciej Kitłowski, Oliwia Kurowska, Dominika Sobala i Karol Roman. Gratulujemy!