6 czerwca 2018 r. na boisku szkolnym odbyły się kolejne  już Igrzyska Sportowe uczniów klas III.
Wszyscy uczestnicy rywalizowali w biegach na 150 m, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. Dodatkową konkurencją drużynową była sztafeta biegowa 8 x 150 m, oraz wyścigi sprawnościowe.

W konkurencjach indywidualnych na wyróżnienie zasłużyli:

Kamila Podgórska z III B – złoty medal w biegu na 150 m i srebrny medal w skoku w dal.
Stanisław Samulczyk z III C – złoty medal w rzucie piłeczką palantową (25 m) i brązowy medal w biegu na 150m.
Zuzia Grabowska z III D – złoty medal w skoku w dal (2,98 m)
Marysia Mokrzan z III B nie miała sobie  równych w rzucie piłeczką palantową (15,5 m), a Wojtek Golak z III D zwyciężył w skoku w dal w kategorii chłopców (3,06 m)

W prestiżowym wyścigu sztafetowym, tak jak i w całych igrzyskach drużynowo zdecydowanie zwyciężyła klasa III C, którą do wygranej poprowadziła wychowawczyni – Małgorzata Gałczyńska, II miejsce dla klasy III D  i III miejsce zajęła klasa III A.

Zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji otrzymali z rąk Pani wicedyrektor Alicji Przybylskiej  złote, srebrne i brązowe medale, a klasy dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Duże podziękowania należą się starszym kolegom i koleżankom z klas szóstych i siódmych za pomoc w przeprowadzeniu zawodów, sędziowanie i pełnienie funkcji porządkowych.