Dnia 28 kwietnia 2016 r. na boisku szkolnym odbyły się XVI już Igrzyska Sportowe uczniów klas III.

Wszyscy uczestnicy rywalizowali w biegach na 40m i 300m, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. Dodatkową konkurencją drużynową była sztafeta biegowa 8 x 150 m.

W konkurencjach indywidualnych na wyróżnienie zasłużyli:

Szymon Hołomej z III A – złoty medal w biegu na 40m i srebrny w skoku w dal.
Oskar Krzynówek również z III A –  dwa złote medale w  biegu na 300 m i w skoku w dal.
Dominik Cichy z III C wygrał rzut piłeczką palantową z wynikiem 28 m.
Wśród dziewcząt:
Agata Kopacz z III C –
dwa złote medale(bieg na 40 m i rzut piłeczką palantową)
Nela Gwiazda z III A – złoty medal w skoku w dal i srebrny w biegu na 300 m
Nina Wohs z III A – złoty medal w biegu na 300 m i srebro w skoku w dal

W prestiżowym wyścigu sztafetowym tak jak i w całych igrzyskach drużynowo zdecydowanie zwyciężyła klasa IIIA, którą do wygranej poprowadziła wychowawczyni – Renata Reszelwska-Ambroziak
II miejsce dla klasy IIIC (gratulacje tym większe, że startowali tam uczniowie rok młodsi od pozostałych uczestników)  i III miejsce zajęła klasa IIIB.

Zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji otrzymali z rąk Pani dyrektor Aleksandry Urli  złote, srebrne i brązowe medale ufundowane przez Radę Rodziców a cała zwycięska klasa drobne upominki.
Na uwagę zasługuje duża frekwencja kibiców (rodzin uczniów), którzy z kolorowymi transparentami aktywnie dopingowali wszystkich startujących.

Duże podziękowania należą się starszym kolegom i koleżankom z klas piątych i szóstych za pomoc w przeprowadzeniu zawodów, sędziowanie i pełnienie funkcji porządkowych.

więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ